Jūs atrodaties šeit:

Šīsvasaras zaļā pērle braucienā ar vilcienu – Kalsnavas arborētums

Uz un no Madonas vilciens kursē katru dienu – darbadienās tas ir viens vilciens turp un atpakaļ, savukārt brīvdienās abos virzienos kursē divi vilcieni.

Tā ir lieliska iespēja ne tikai Madonas novada iedzīvotājiem paviesoties Rīgā, bet arī pilsētniekiem izrauties no urbānās vides, lai apmeklētu Vidzemes augstieni, pabūtu pie dabas vienatnē, ar ģimeni vai draugiem. Vilciens ir drošs, ērts un lēts veids, kā piepildīt šo mērķi.


Foto: Māris Stiprais

Viena no brīnišķīgām vietām, kas jums šovasar noteikti ir jāatklāj, ir “Latvijas valsts mežu” Kalsnavas arborētums. Tas ir viens no skaistākajiem Latvijas dārziem – dabas noslēpumu izzināšanas vieta, kur mierīgā gaisotnē aizvadīt dienu. Kalsnavas arborētumā iespējams iepazīt vairākus tūkstošus dažādu kokaugu no visas pasaules. Tā ir pasaule, kurā koku personībām ļauts spīdēt, atklājot savu tik dažādo dabu. LVM Kalsnavas arborētumā var sastapt burvju lazdas, tulpjukokus, parūkkokus, čūskegles, sniegpārslu kokus, korķa kokus, zīdkokus un vēl dažādus citzemju kokaugus, kas adaptējas šīs puses klimatiskajos apstākļos. Piedāvājumā ir individuālas un ģimeniskas pastaigas (bez mājdzīvniekiem), ekskursijas gida pavadībā, dendrologa konsultācijas, 25 m augsts skatu tornis, pastaigu takas, skuju koku labirints, atpūtas un pikniku vietas. Jūnijā īpaši krāšņi uzzied peonijas. To ziedēšanai par godu visu mēnesi gaidāmi īpaši pārsteigumi.

Foto: Māris Stiprais

Arborētumā visērtāk nokļūt no Jaunkalsnavas dzelzceļa stacijas. Pērkot e-biļeti, viena brauciena cena ir 4.23 eiro Rīga-Jaunkalsnava, par bagāžu/velosipēdu – 1.34 eiro. Skatiet vilcienu kustības sarakstā, cik maksā vilciena biļete no citām pieturām. Vilcienu kustības grafiks “Pasažieru vilciena” mobilajā lietotnē vai mājaslapā ir redzams 10 dienas uz priekšu.

Īpašs piedāvājums vilciena pasažieriem!

Uzrādot derīgu vilciena biļeti (vienreizējās vai abonementa drukātās un elektroniskās biļetes), kurā viens no galamērķiem ir Jaunkalsnava vai biļetē norādītajā maršrutā ietilpst Jaunkalsnava, ieejai Kalsnavas arborētumā saņem 25% atlaidi pieaugušo biļetei. 

Jūsu galamērķis var būt tieši šis “zaļais pagalms”, bet tikpat labi tas var būt kā pieturas punkts gājēju/velo maršruta ietvaros 3-11 km garumā kādā no piedāvātajiem lokiem “Kalsnavas dārzu un mežu vilinājums”. Plašāk par maršrutiem, ēšanas un nakšņošanas iespējām var uzzināt šeit.

Vairāk par LVM Kalsnavas arborētumu, jaunumiem, piedāvājumu, cenām u.c. noderīgu informāciju uzziniet šeit, pa tālruni 25718538 vai rakstot uz arboretums@lvm.lv

Ja uz Madonas novadu ņemat līdzi divriteni, atgādinām, ka velosipēdi ir jānovieto turētājos vagonā, kas marķēts ar velo apzīmējumu, vai bez tiem – ne vairāk par 5 velosipēdiem vienā vagonā.

Aicinām pirms došanās ar vilcienu izvērtēt savu fizisko stāvokli, kā arī veselības drošības apsvērumus un ievērot visus valstī noteiktos epidemioloģiskos drošības pasākumus.

Lūdzu, uzgaidiet