E-biļešu pārdošana šeit ir pārtraukta. Nopirktās izmanto! Jaunas pērc lietotnē Vivi Latvija vai www.vivi.lv

Jūs atrodaties šeit:

Vikingu cienīgs gars, lielais sams un ekstrēmi piedzīvojumi Zemgalē

13.07.2022.

Foto: Vikingu kuģis “Nameisis”. Aizkraukles novada tūrisma nodaļas arhīvs

Kas varētu svelmes laikā palīdzēt? Varbūt izbrauciens ar “Balto kazu”, lidojums ar slotu vai labirinta izstaigāšana koka kājām. Vai slēpņu medības un orientēšanās poligonā, izbrauciens ar SUP dēli vai kartingu, tikšana pāri šķēršļiem tīklu parkā vai izjāde ar zirgu.

Karstuma rekordi arī šovasar krīt, liekot meklēt ne tikai veldzi tuvāk ūdeņiem, bet arī ko interesantu ārpus četrām sakarsušām sienām un pilsētas. Un šajā ziņā Zemgale var palīdzēt – reģiona ainaviskajā dabā atradīsiet interesantus laivošanas un velo maršrutus, dažādas atrakcijas visai ģimenei, kā arī īpašus piedāvājumus lielākas adrenalīna devas cienītājiem. Atliek tikai izvēlēties sev piemērotāko.

Esi aktīvs un izmēģini!

Zemgales plānošanas reģions kopā ar visām novada pašvaldībām tūrisma informatīvajā kampaņā “Zemgale aicina!” piedāvā ne tikai no jauna atklāt skaistākās Latvijas vietas, bet arī piedzīvot pavisam jaunas, varbūt nedaudz nepierastas un vēl nebijušas izjūtas.

Akcija, kas norit līdz pat 2023. gada februārim, sadalīta vairākos tematiskos ciklos, un vasarai, protams, piestāv visa veida aktīvā atpūta, kam Zemgalē ir visplašākās iespējas.

Aizkraukles, Bauskas, Dobeles, Jēkabpils un Jelgavas novadā, kā arī Jelgavas pilsētā var atrast visu, kas tikai ienāk prātā, – no jauniem velo un ūdens ceļiem līdz pat atrakciju parkiem, diskgolfam un arī ekstrēmākām atpūtas iespējām pārgalvīgajiem savu robežu izzinātājiem. Lai saprastu, kas vislabāk patīk, galvenais ir spert pirmo soli un izmēģināt. Piedāvājumā atradīsiet informāciju par vietām, ko iespējams sasniegt ar vilcienu.

Vikingu kuģi un raganu lidlauks Aizkraukles novadā

Daudziem jau labi pazīstami laivošanas ceļi pa gleznainajiem Daugavas lokiem, taču patīkamus atklājumus te sola vēl daudz un dažādas aktīvās atpūtas iespējas. Bez vairākiem interesantiem velo maršrutiem te var izbraukt arī ar vikingu liellaivu “Lāčplēsis” un “Nameisis”, varbūt pilnīgi no jauna atklājot dižo zemgaļu un sēļu prasmes un tālu izdaudzināto slavu. Tāpat ekskursijas ar kuģīšiem un visdažādāko peldlīdzekļu nomu piedāvā ūdenstūrisma centrs “Balta kaza” un vēl vairāki nomas punkti.

Tos, kuri laivas vietā labprātāk izvēlas transportlīdzekli uz riteņiem, “Bezceļa piedzīvojumu un atpūtas laukos” saimnieki labprāt iepazīstinās ar enduro motociklu un bobiku iespējām mežu ceļos. Savukārt, ja laiku gribas pavadīt visai ģimenei kopā un nav bail no piņķerīgiem uzdevumiem, Cepļu mājās Daugavas senlejā Ragana apmācīs lidojumam ar slotu un ierādīs raganu barometra priekšrocības.


Bezceļa piedzīvojumi un atpūta laukos. Foto: Aizkraukles novada tūrisma nodaļas arhīvs

Meža domino, Daugavas krāces un peintbols Jēkabpils pusē

Ne tikai sporta spēļu laukumus, bet arī trenažierus spēka vingrojumiem, rollerslēpošanu, vissezonu kameršļūkšanu, diskgolfu, dažādas takas un pat lielformāta Meža domino spēli piedāvā Jēkabpils Mežaparks. Radžu ūdenskrātuves galvenajā pludmalē plīvo arī Zilais karogs, ir pieejama laivu, kajaku, ūdens velosipēdu un SUP dēļu noma. Savukārt asāku izjūtu cienītāji pēc piedzīvojumiem var doties uz lielāko reģiona peintbola parku “X3M”. 

Izbraucot ārpus pilsētas robežām, atpūtas vietā “Daugmales” gan ģimenes, gan draugu vai kolēģu lokā var izbaudīt neaizmirstamu vienas vai divu dienu braucienu pa Daugavas krācēm no Līvāniem līdz Jēkabpilij. Te būs iespēja arī nopērties pirtiņā vai veldzēties baļļā, bet tiem, kuri gribēs izmēģināt laimi copē, ļoti iespējams, izdosies izvilkt kādu ūsaino Daugavas samu.
Zemgales apceļotājiem, kuri vēlas savienot sportiskus un izglītojošus izaicinājumus, patiks olimpiskais pārgājiens “Sēlija” (4,5 km) pa nemarķētu taku, uzdevumus atrodot digitālajos izziņas punktos.


Jēkabpils Mežaparks un Radžu ūdenskrātuve. Foto: Jēkabpils TIC arhīvs


Peintbola klubs X3M. Foto: Jēkabpils TIC arhīvs
 
SUP joga, sacensības un “Crazy cart company” kartingi Jelgavas pusē

Lielāko veikborda un aktīvās ūdens atpūtas parku “Masti” var atrast Ozolniekos, kur iespējams gan izbraukt ar ūdensslēpēm, gan iemācīties veikot profesionālu treneru vadībā. SUP dēļu cienītājiem te pieejama arī SUP joga, bet bērniem – milzīgs piepūšamo ūdensatrakciju parks.

Vilces dabas parka 144 hektāros var izbaudīt ne tikai ainavisku skaistumu, bet arī sarīkot diskgolfa sacensību turnīrus. Savukārt futbola, volejbola vai badmintona cienītāji savu iespēju pasportot atradīs atpūtas kompleksā “Grantiņi”, kas piedāvā arī makšķerēšanas iespējas, izbraucienus ar laivām un ūdens velosipēdiem, kā arī nakšņošanu kempinga mājiņās un atpūtu VIP pussaliņās un lapenītēs.

Tikmēr adrenalīna cienītājiem sagādāt neaizmirstamas emocijas piedāvā “Crazy cart company” kartingi, ar kuriem var gan lieliski pavadīt brīvdienas ar ģimeni, gan doties neaizmirstamā piedzīvojumā, atslēdzoties no uztraukumu pilnas darba dienas.


Aktīvās ūdens atpūtas parks “Masti”. Foto: JRTC arhīvs

“Crazy cart company”. Foto: JRTC arhīvs

Kas to zina – varbūt tiešām ūsaināko Daugavas samu izvilksiet tieši jūs. Un pat ja ne – piedzīvotie saulrieti un saullēkti laivā, vikingu atstātās pēdas, mūsdienīgas izklaides, ekstrēmāki izbraucieni vai Tarzāna cienīgi triki septiņus metrus virs zemes ļaus pavisam citādi iepazīt jau it kā zināmas vietas, varbūt atklāt kādu jaunu šķautni pašam sevī un pavisam noteikti – atpūsties no ikdienas steigas, veldzēties no karstuma, atjaunoties un atkal iedvesmoties jauniem piedzīvojumiem Zemgalē.

Citas aktīvās atpūtas iespējas Zemgalē vietās, kuras sasniegt ar vilcienu

Aizkraukles novadā

 • Brīvdienu piestātne “Pērsejas” – orientēšanās spēles, SUP noma un citas aktivitātes
 • Zirgu izjādes “Dzintaru zirgi” Pļaviņās
 • “Sarmītes staļļi” Skrīveros
 • Viesu nams “Balseri” – kvadriciklu, katamarānu noma
 • SIA “Jinns” virtuālās realitātes piedzīvojumi Kokneses pilsdrupās

Jēkabpils novadā

 • Jēkabpils Sporta halle ar ledus laukumu
 • Ūdens relaksācijas centrs “Citrus SPA”
 • Velotrase (“pump track”) Jēkabpilī
 • Skeitparks Jēkabpilī
 • Tenisa korti “Noras” Jēkabpilī

Jelgavā un Jelgavas novadā

 • Lāzerpeintbola parks “Laserdog”
 • Izjādes ar zirgiem (stallis “Mītavas zirgi”, “Mazmušķu zirgi”, zirgaudzētava “Princis”)
 • Elektroskrejriteņu un elektroskūteru noma “Migo City”

Citas ūdens tūrisma iespējas Zemgalē vietās, kuras sasniegt ar vilcienu

Aizkraukles novadā

 • “Ūdens prieki Koknesē” – katamarānu, SUP noma
 • “Aqua Velo” Pļaviņās – ūdens velosipēdu noma
 • Kuģītis “Gulbis” un “Vīgante” Koknesē
 • “Piestātne” – katamarānu, SUP noma Aizkrauklē

Jelgavā un Jelgavas novadā

 • Laivu bāze “Kalnciema muiža”
 • Izbraucieni ar dažādām motorjahtām un atpūtas kuģīšiem, SUP dēļiem, ūdens velosipēdiem – plašāku informāciju meklējiet visit.jelgava.lv
 • Labiekārtota pludmale Lielupes labajā krastā pie gājēju promenādes un Pasta salā

Informāciju sagatavoja Zemgales plānošanas reģions
 

Lūdzu, uzgaidiet