Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

E-biļešu pārdošana šeit ir pārtraukta. E-biļetes iegādājies mobilajā lietotnē Vivi Latvija vai www.vivi.lv

Jūs atrodaties šeit:

Pārgājienu cikla “Izkusties un iepazīsti!” maršruts pa Kalnciemu

03.08.2022.

Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) aicina brīvo laiku pavadīt aktīvi un izzinoši, dodoties vienas dienas pārgājienos Jelgavā un apkārtnē, reizē iepazīstot vietējās dabas vērtības un vēsturi. Vasaras garumā katru mēnesi tīmekļa vietnē JRTC publicē vienu pārgājiena maršrutu Jelgavā un Jelgavas novadā. Pārgājienu maršruti ceļotājus aicina doties pa mežainiem ainaviskiem apvidiem, kuros var vērot ūdens mierīgo plūdumu upēs, apskatīt Jelgavas novada muižas un baudīt pastaigas senajos muižu parkos. Pārgājienu maršruti bez maksas ir pieejami lietotnēs STRAVA un googlemaps.

No 1. augusta interesentiem pieejams cikla noslēdzošais maršruts – “Tūrisma pērles Kalnciemā”.

Dodoties pārgājienā un lejupielādējot aprakstus no tīmekļvietnes, ikviens var uzzināt vairāk par Kalnciema vēsturi un tā nosaukuma rašanos, kā arī interesantus faktus par ciema dzīvi. Pa ceļam būs iespēja ieplānot pieturu un apskatīt Kalnciema-Klīves luterāņu baznīcu, kura tika iesvētīta 1855. gadā. Iepriekš piesakoties, iespējams ielūkoties baznīcā, kuras lielākās mākslinieciskās un kultūrvēsturiskās vērtības ir oriģinālās un gandrīz autentiski saglabātās ērģeles (1934.), lustras (1935.) un torņa zvans. Turpat atrodas Kalnciema vidusskola – gan tās senais korpuss, gan jaunā piebūve. Savukārt Kalnciema muzejā, iepriekš piesakot vizīti, ikviens varēs ieskatīties retās grāmatās, aplūkot fotogrāfijas, kur atklājas Kalnciema pagasta ļaudis gan senatnē, gan šodien. Kalnciema muzejs krāj, glabā, pētī un daudzina kultūras liecības par vēsturisko Kalnciema pagastu, seno rūpniecību Kalnciema un Valgundes pagastos, Lielupi no Babītes līdz Valgundei un Klīves mežniecības vēsturisko apvidu. Drosmīgākie ceļotāji aicināti uzkāpt 27 metrus augstajā Ložmetējkalna skatu tornī, no kura paveras panorāmas skats uz Ziemassvētku kauju vietām.

Maršruta garums nedaudz pārsniedz 16 kilometrus, un tā iziešana aizņems apmēram 3 stundas 30 minūtes. Maršruts ir vidējas grūtības pakāpes un būs piemērots arī cilvēkiem ar mazu pārgājienu pieredzi. Iespēja variēt ar pārgājiena maršrutu, to var iet apļveidā, kā arī izvēlēties tikai kādu posmu.

Dodoties pārgājienā, aicinām ģērbties ērti un laikapstākļiem atbilstoši, paņemt līdzi dzeramo ūdeni. Būsim videi draudzīgi – netrokšņosim un, ejot dabā, ievērosim principu “ko atnesi, to aiznes”!

Informāciju sagatavoja "Jelgavas reģionālais tūrisma centrs"

 

Lūdzu, uzgaidiet